LESTA INDUSTRIES

Kas yra tinkama automobilio langų priežiūra

Švarūs automobilio langai yra viena svarbiausių saugios kelionės sąlygų. Nepriekaištingas matomumas gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų kelyje, o tai ypač aktualu išsiruošus į tolimesnę kelionę, kuomet nuo ilgo vairavimo ir taip pavargsta akys. Žinoma, automobilio langų priežiūra nėra vien rūpestis jų švara, tačiau taip pat tinkamas reikalingų ir tuo metu pritaikytų naudoti švaros priemonių kiekis sistemoje. Keliaujant tiek šiltuoju, tiek ir šaltuoju metų sezonu langai nuolat išpurvinami. Pirmuoju atveju matomumą prastina į stiklą atsitrenkę vabzdžiai, o antruoju – nuo automobilių ratų tykštantis purvas, šlapias sniegas. Todėl langų plovimo skysčiai abiem šiais atvejais yra nepaprastai svarbūs. Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad ne visi jie vienodi, o norint, kad langų plovimo sistema veiktų efektyviai, reikia derėtų pasirūpinti ne tik tinkamu skysčiu, tačiau ir pačios sistemos bei įrangos būkle. Tai ypač aktualu pasibaigus šaltajam sezonui ir automobilį ruošiant vasarai. 

Langų plovimo skysčių skirtumai ir pasirinkimas

Bazinės langų plovimo skysčių grupės yra dvi – tai vasarą ir žiemą pritaikytos naudoti priemonės. Kartais klaidingai manoma, kad tarp jų nėra skirtumo, ar vienintelis esantis – tai užšalimo temperatūra, tačiau taip nėra, skysčių sudėtis skiriasi iš esmės. Taip yra dėl to, kad ir jų paskirtis toli gražu nevienoda. Vasariniai langų plovimo skysčiai skirti šalinti nuo stiklų vabzdžių liekanas bei dulkes, kurios šiltuoju metu kaupiasi itin intensyviai. Žieminiai – visiškai kitaip. Jų sudėtis skiriasi tuo, kad šios rūšies langų plovimo skysčiai efektyviai naikina purvą ir druskas. Todėl norint tikrai kokybiško rezultato, reikėtų naudoti tam sezonui skirtą skystį, net jei oro temperatūra nėra žema. 

Kalbant apie temperatūrą, ko gero, kiekvienas žino, kokie pavojai tyko naudojant netinkamą skystį. Ypač žiemos metu sistemoje palikus vasarinio, kuris gali kaip mat užšalti, o tuomet ne tik nebus galima nuvalyti langų, tačiau gali būti padaryta ir žalos – pažeista ar visiškai sugadinta langų valymo sistema. Panašūs pavaojai tyko ir vasarą naudojant žieminį skystį – dėl didelės alkoholio koncentracijos, veikiamas karščio žieminis langų skystis vasarą gali gadinti valytuvus, jie ima skeldėti. 

Langų priežiūra automobilį ruošiant vasaros sezonui

Po ilgai trukusio šaltojo periodo reikia tinkamai pasirūpinti ne tik automobilio kėbulu, tačiau ir langais. Juos, be abejonės, reikia išvalyti. Tik derėtų atkreipti dėmesį, kad valymo procedūra turėtų būti atliekama ne tik iš lauko, tačiau ir iš vidaus pusės, kur per žiemą prisikaupė nešvarumų sluoksnis. Atlikti reikėtų ne tik valymo darbus, tačiau ir sistemos bei įrangos patikrą, ypač skirti dėmesio valytuvams, jų būklei. Paprastai per žiemą jie gerokai nusidėvi, mat nuolat esantis sąlytis su grubiu apledijusiu paviršiumi, sunkaus sniego valymas, nuo kelio patenkančios druskos ir kitos medžiagos, jiems gerokai kenkia, o taip pat, dėl tvyrančio šalčio, kietėja jų guma, valytuvai praranda elastingumą, valymas tampa ne toks efektyvus, todėl esant intensyviems krituliams prastėja matymas, vairavimo sąlygos tampa dar sudėtingesnės, kyla didesnis pavojus. Tokiu atveju valytuvus būtina keisti, na, o apskritai tai daryti rekomenduojama du kartus per metus – artėjant tiek šiltajam, tiek ir šaltajam sezonui. 

Tinkamai parinkti ir atsakingai naudojami langų plovimo skysčiai bei laiku atliekama valymo sistemos priežiūra suteikia galimybę mėgautis kur kas saugesne ir komfortiškesne kelione, padeda išvengti galimų gedimų ar nemalonių įvykių kelyje. 


Naujienlaiškio užsakymas

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.