Sparčiai artėjant šiltajam sezonui, orams tampant vis labiau džiuginančiais, imama rūpintis ne tik labiau tinkama savo apranga, tačiau ir automobilio išvaizda, jo valymu. Juk pavasarėjant į gatves išrieda net visą žiemą šiltuose garažuose stovėję automobiliai, o ką jau kalbėti apie tuos, kurie buvo eksploatuojami – žiema pėdsaką paliko, o vis skaisčiau spiginanti saulė jį puikiai apšviečia, tad darbo tikrai yra. Žinoma, prieš rengiantis vasaros sezonui ir ketinant automobilį blizginti, reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir jo technine būkle – juk iš grožio naudos mažai, jei nėra saugumo. Todėl pirmiausia reikia kruopščiai apžiūrėti, ar nėra dalių, įrangos, kuriai būtų pakenkusios vairavimo žiemą sąlygos, smėlis, druska. Neretai dėl to nukenčia įvairios sandarinimo gumos, valytuvai, kurie yra itin jautrūs minėtųjų medžiagų ėdriosioms savybėms. Be to, labai svarbu nepamiršti patikrinti ir viso kėbulo būklę – jautresnės vietos – automobilio dugnas, sritys, kuriose nusilupę dažai – taip pat gana smarkiai veikiamos druskų. Net jei iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad jiems nepakenkta ir jokios didesnės žalos nepadaryta – ilgai nelaukus tas vietas reikėtų ypatingai atidžiai nuplauti. Antraip druskų likučiai, orams ėmus vis labiau šilti, tirps ir po truputį ims ardyti kėbulą. Todėl delsti tikrai nėra reikalo ir, ko gero, akivaizdu, kad automobilio priežiūrą pirmiausia reikėtų pradėti nuo jo techninės būklės ir jautriausių sričių patikros. Na, o tinkamai atlikus būtinus automobilio išorės priežiūros darbus, galima pereiti prie smagiosios dalies – vidaus. Tačiau ir čia viskas ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Toli gražu ne visas vietas ir ne bet kokiais valikliais ar autokosmetikos priemonėmis galima valyti. Tad kokius produktus ir kur reikia naudoti?
Autokosmetika ir valikliai – kokias priemones naudoti
Renkantis priemones svarbiausia laikytis taisyklės, kad jie turi būti naudojami pagal paskirtį. Autokosmetika ir valikliai yra labai įvairių rūšių, skirti valyti vieną ar kitą automobilio dalį, pasižymintys skirtingomis savybėmis, todėl nurodytą funkciją jie atlieką geriausiai. Puikus pavyzdys – pedalai. Nusprendus juos nuvalyti priemonėmis, kurios nėra tam skirtos, galima padaryti kur kas daugiau žalos nei naudos, mat po valymo jie būtų slidūs, o tai keltų didžiulį pavojų vairuojant. Priemonių apskritai geriausia nepainioti, jei valiklis skirtas odai, o ne tekstilei, reikėtų juo ir valyti odą, o ne atvirkščiai. Tik tokiu būdu bus pasiektas geriausias rezultatas ir užtikrintas tiek automobilio vairuotojo, tiek keleivių saugumas.
Kalbant apie automobilio salono priežiūrą praėjus žiemos sezonui – ypatingo dėmesio reikėtų skirti ir langams. Be abejonės, nuosėdos ir purvo likučiai, susikaupę iš išorės, puikiai matomi, be to yra pašalinami automobilį plaunant, tačiau gerai juos išvalyti reikėtų ir iš vidaus. Kad matomumas būtų dar geresnis, o juntamas vairavimo komfortas – maksimalus, labai svarbu nuo langų pašalinti per žiemą susikaupusį riebalinį sluoksnį. Su šia užduotimi puikiai susidoroja tam skirta autokosmetika ir valikliai.
Autokosmetika ir valikliai ne tik prižiūrėti saloną?
Grįžtant prie automobilio išorės valymo, reikėtų pasakyti, kad specialūs valikliai turėtų būti naudojami ir čia. Tarp siūlomų gaminių galima rasti ne tik tokių, kurie palengvins vairavimo sąlygas ir apsaugos automobilį nuo aplinkos poveikio, tačiau ir tokių, kurie pagerins jo išvaizdą, pavyzdžiui, padangų naujintojas ar ratlankių valiklis. Atlikus visus automobilio valymo darbus tam skirtomis priemonėmis į gatvę jis išvažiuos ne tik saugesnis, tačiau ir gražesnis.
Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.