LESTA INDUSTRIES

Kaip paruošti automobilį žiemai

„Žiema užklupo netikėtai“ – iki skausmo žinoma frazė ir ne tik kelininkams, tačiau dažnai ir paprastam vairuotojui. Ką gi reikėtų pasidaryti, jog žiemą pasitiktume deramai? Žinoma, pirmiausia pasikeisti ratus. To reikalauja ir kelių eismo taisyklės. Dar tradiciškai nusiplauti automobilio kėbulą. Tačiau tuo sezoniniai pasikeitimai turėtų tik prasidėti. Derėtų nepamiršti apžiūrėti visą kėbulą, ar nėra pirmųjų korozijos požymių. Kaip žinia, žiema – metas, kai šalies keliai tampa ypač druskingi. Dideli kiekiai druskos keliuose ne tik nutirpdo ledą bei sniegą, bet ir kėsinasi į jūsų automobilio kėbulą.

„Nuplovus automobilį, patikrinkite antikorozinės apsaugos būklę. Bet koks dažų ar lako spalvos bei blizgesio pakitimas, tarkime įbrėžimai, įtrūkimai ar panašūs pažeidimai, yra pirmieji antikorozinės dangos pažeidimo požymiai. Šiuose įbrėžimuose kaupiasi drėgmė ir vanduo, sukeliantys paviršinę koroziją. Sustabdyti procesą galima specialiomis priemonėmis rūdims nuimti, kurių poveikį dar sustiprins papildomas rūdžių modifikatoriaus sluoksnis. Šią procedūrą reiktų atlikti dar iki pirmųjų šalčių“, – teigia LESTA Laboratorijos vadovė Živilė Dumčiuvienė.

Prieš žiemą būtinai reikėtų pasikeisti valytuvus, kadangi šaltuoju metų laiku jie ypač dėvisi. Temperatūrų pokyčiai, sniegas, druskos ir kiti nešvarumai veikia valytuvų gumas ir jos sukietėja, praranda elastingumą, taigi pradeda netolygiai valyti ir braižyti stiklą. Taip pat reikėtų patikrinti ar neužsikimšę langų valymo purkštukai ir sistemoje pakeisti vasarinį langų plovimo skystį žieminiu, kuris efektyviau veikia esant žemai temperatūrai, tad puikiai pašalins purvą, druskas ir kitus nešvarumus. Rekomenduojama, žieminio langų skysčio nemaišyti su vasariniu, kadangi tai gali pabloginti žieminio skysčio savybes bei užšalimo temperatūrą.

Dar viena visiems žinoma tiesa: stiklo valytuvai nėra skirti valyti sniegą ar tuo labiau ledą. Vis dėlto, daugelis vairuotoju būtent taip elgiasi žiemą ir dėl to dar net nepasibaigus žiemai valytuvai būna jau gerokai „pavargę“. Tam reikalui turėkite kokybišką ledo grandiklį arba ledą tirpdančią priemonę. Tai rekomenduojame ne vien dėl to, kad „sutaupytumėte“ valytuvus, tačiau ir dėl saugumo. 

Artėjantis šaltasis sezonas – puiki proga pasižiūrėti, kas dedasi su automobilio skysčiais ir alyva. Rekomenduojama papildyti stabdžių, aušinimo sistemos, vairo stiprintuvo skysčius, patikrinti variklio alyvos lygį. 

„Kitas reikšmingas klausimas – automobilio variklio apsauga. Prižiūrimo automobilio aušinimo sistema net ir per didžiausius šalčius neturėtų užšalti. Tam, kad transporto priemonė išliktų tvarkinga, patikrinkite aušinimo skysčio lygį ir, jei yra trūkumas, papildykite jo iki nustatytos normos“, – sako Lesta specialistė.

Taip pat reikėtų atlikti stabdžių bei durelių vyrių ir spynų būklės patikrą. Esant poreikiui, vyrius ir spynas užtektų patepti tam skirtomis priemonėmis, o vertinant stabdžių būklę, Ž. Dumčiuvienė pažymi jų skysčių svarbą, nes esant jų trūkumui gali sumažėti stabdžių efektyvumas, tam tikrais atvejais – net visiškai „dingti“ stabdžiai.

Nepamirškite ir automobilio salono. Pirmiausia, rekomenduojama pasikeisti kilimėlius į guminius. Antra, pasikeiskite salono filtrus, kadangi jie užtikrina, kad į jūsų automobilio saloną patektų šviežias oras. Užsikišęs salono filtras lemia langų rasojimą, o automobilyje besikaupianti drėgmė ryte ant langų iš vidaus virsta šerkšnu. Jei nutiko taip, kad nepasikeitėte filtrų arba automobilis senesnis ir neaišku iš kur kaupiasi drėgmė ant langų, galite naudoti specialias priemones ant stiklų prieš rasojimą. Tai neleis susidaryti šerkšnui automobilio viduje šaltuoju metų laiku. 

Ir pabaigai, ar reikia žiemą pašildyti variklį prieš keliaujant? Tik tiek, kol nusigrandysite automobilio langus ir veidrodėlius. Jei stiklai neapledėję – negaiškite laiko ir neleiskite pinigų vėjais. Tereikia kelionės pradžioje kelias minutes važiuoti lėčiau, aukštesnėmis pavaromis, kol variklis pasieks darbinę temperatūrą. Prisiminkite, variklis visuomet įšils greičiau važiuojant, nei stovint ir dirbant laisva eiga.

Naujienlaiškio užsakymas

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.